Ս.թ. նոյեմբերի 13-ին Երևանում Կառավարության 3-րդ տանը կազմակերպվել էր Աշխատանքի տոնավաճառ, որում ՍԹԱՐ-ն ունենացավ իր մասնակցությունը' ստանալով հատուկ շնորհակալագիր ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության «Զբաղվածության պետական ծառայություն» գործակալության կողմից:
«ՍԹԱՐ-ը միշտ մասնակցում է աշխատանքի տոնավաճառներին և շատ կարևորում է նմանօրինակ միջոցառումները: Ներկայումս ՍԹԱՐ-ն ապահովում է ավելի քան 1300 աշխատատեղ և այս թիվը գնալով ավելանում է»,- տեղեկացրեց ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի Մարդկային ռեսուրսների տնօրեն Մարիաննա Էդիլյանը:
Սթար Դիվայդ ՓԲԸ-ն դեռևս 2008թ.-ից համագործակցում է Երևան քաղաքի տարբեր համայնքների «Զբաղվածության պետական ծառայությունների» հետ' պարբերաբար տեղեկացնելով այս կենտրոններին առկա հաստիքների վերաբերյալ և ստանալով հետադարձ ինֆորմացիա համապատասխան պրոֆեսիոնալների վերաբերյալ:
«Մեր ընկերության համար այս համագործակցությունը շատ կարևոր է, քանի որ ՍԹԱՐ-ում տարբեր մասնագիտության տեր մարդիկ, ինչպես բարձրագույն կրթությամբ, այնպես էլ միջին մասնագիտական կրթությամբ կամ արհեստավորները կարող են գտնել աշխատանք, իսկ շատ հաճախ այս մարդկանց գտնելը շատ դժվար է: Նմանատիպ ինֆորմացիայի մեծ քանակ առկա է հենց «Զբաղվածության պետական ծառայություն» գործակալություններում»,- ավելացրեց Մ. Էդիլյանը նշելով, որ նմանօրինակ արդյունավետ համագործակցությունը և նրա խրախուսման շնորհիվ կբարձրանա նաև աշխատանքի շուկայում ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության նկատմամբ մարդկանց վստահությունը' հիմք հանդիսանալով, որ մարդիկ աշխատանքի անհրաժեշտության դեպքում դիմեն հենց այս կառույցներին, որը բարերար ազդեցություն կունենա նաև մասնավոր սեկտորի վրա:

СТАР получил Благодарственную грамоту от агенства “Государственная служба занятости” Министерства труда и социальных вопросов РА ( 15.11.2010 )
13-ого ноября в Ереване в 3-ом правительственном здании была организована Ярмарка труда где СТАР приняла участие и получила особую Благодарственную граммоту от  агенства "Государственная служба занятости" Министерства труда и социальных вопросов РА.
"СТАР всегда принимает участие в Ярмарках труда и дает большое значение таким мероприятиям. Ныне СТАР обеспечивает более 1300 рабочих мест, и это число постепенно увеличивается", сообщила Марианна Эдилян директор отдела кадров торговой сети СТАР.
ЗАО Стар Дивайд с 2008 года сотрудничaет с агенством "Государственной службы занятости" в различных районах Еревана регулярно информируя этим агенствам о вакансиях и получая обратно информацию о соответствующих специалистах.
"Для нашей компании такое сотрудничество является очень важным, потому что нам нужны люди с разными профессиями имеющие высшее образование, профессионально-техническое образование или мастера, все они могут найти работу, но очень часто их трудно найти: большое количество подобной информации есть в государственной службе занятости", добавила М. Эдилян отметив, что такое эффективное сотрудничество и ее поощрение поднимет доверие народа к государственным органам по занятости, которое в свою очередь повлияет на людей, чтобы в поисках работы они обращались к агенствам "Государственной службы занятости"и от чего будет выигрывать также частный сектор.