Սույն թվականի ապրիլի 20-ին, ժամը 11:00-ին Էրեբունի վարչական շրջանի «Արեշ» պուրակում տեղի կունենա ծառատունկ, որը կիրականացվի ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի աշխատակիցների կողմից կամավոր հիմունքներով: Արդեն ավանդույթ դարձած գարնանային ծառատունկն իրականացվում է ցանցի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրի շրջանակում:
Հարկ է նշել, որ նախապես Հայաստանում վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանության հիմնադրամի (FPWC) մասնագետների կողմից կատարվել է տարածքի զննում, որոշվել են տնկվող' տարածքին համապատասխանող, ծառատեսակները, ինչպես նաև անհրաժեշտ թվաքանակը: Ծառատունկի օրը ընկերության կամավորները կկազմակերպեն քարերից և աղբից տարածքի մաքրման և հողի փխրման աշխատանքներ, որից հետո կտնկվեն թվով 60 թեղի, սոսի, թխկի, հացենի ծառատեսակները, ինչպես նաև թփատեսակներ:
«Կանաչ գոտու դերը շատ կարևոր է յուրաքանչյուր համայնքի համար: Համայնքի բնակիչները դա առավել սուր են գիտակցում, երբ իրենց լուման են ունենում այդ գոտու ստեղծմանն ու պահպանմանը: Ավանդույթ դարձած ծառատունկի կազմակերպումը շարունակական գործընթաց է, որում ՍԹԱՐը, որպես համայնքի պատասխանատու անդամ, իր ակտիվ մասնակցությունն է ցուցաբերում' աջակցելով Երևան քաղաքում կանաչ գոտու սահմանների ընդլայնմանը»,- նշեց ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը:
Ծառատունկին կմասնակցի նաև Էրեբունի Վարչական շրջանի ղեկավար' Արմեն Հարությունյանն, ով սիրով համաձայնվեց աջակցել այս միջոցառմանը և խոստացավ հետագայում նույնպես հետևել պուրակի պահպանությանը: Ծառատունկին կմասնակցեն նաև ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի գործադիր տնօրեն Վ. Քերոբյանը և Հայաստանում վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանության հիմնադրամի (FPWC) ներկայացուցիչները:

20 апреля в 11:00 в парке «Ареш», находящемся в районе Эребуни, сотрудниками торговой сети СТАР будет организаована посадка деревьев. Весенняя посадка деревьев, ставшая традицией для торговой сети СТАР, организуется в рамках программы Корпоративной социальной ответственности.
Специалистами Фонда по сохранению дикой природы и культурных ценностей РА (FPWC) была осмотрена територия для выявления сортов и количества деревьев. В день сажания деревьев, сотрудниками компании сначала будут проведены подготовительные работы по очищению територии от камней и мусора, разрыхлению почвы. После чего будет организована посадка 60 саженцев ясеня, клена, вяза и платана, а также нескольких видов кустарников.
«Роль зеленых зон имеет важное значение для каждого общества. Члены общества осознают это, когда они сами вносят свой вклад в создание и сохранение этих участков. Tрадиционная посадка деревьев, которую организует СТАР, как ответственный член общества, содействует расширению зеленых зон в Ереване»,- отметил Исполнительный директор торговой сети СТАР Ваган Керобян.
Важно отметить, что акция по посадке деревьев организована с поддержкой администрации района Эребуни, в лице ее главы Армена Арутюняна, который любезно согласился поддержать акцию своим участием и пообещал следить за сохранением участка в дальнейшем.
В мероприятии примут участие также Исполнительный директор торговой сети СТАР Ваган Керобян, менеджмент компании, сотрудники супермаркетов и представители Фонда по сохранению дикой природы и культурных ценностей РА (FPWC).