ՍԹԱՐ առևտրային ցանցը, համաձայն 26.02.2010թ. մամլո հաղորդագրության, մարտի 1-ին իրականացրեց «Լայնամասշտաբ գնային իջեցում» նախագիծը' հաստատված անցյալ շաբաթ ընկերության Տնօրենների խորհրդի կողմից: Գնային իջեցումը տարածվում է ավելի, քան 5000 ապրանքային միավորի վրա, որոնք ընդգրկում են տարբեր կատեգորիաների ապրանքներ' և սննդային, և ոչ սննդային: Այդ ապրանքները ՍԹԱՐ ցանցի խանութներում առանձնացվում են կարմիր գնապիտակներով: Գնային իջեցումն իրականացվել է միջինում 5-20 տոկոս չափով' կախված ապրանքային կատեգորիայից և նրանց սպառման քանակից: Սա ևս մեկ քայլ է մեր հասարակությանն ընդառաջ' աճող ինֆլյացիայի և բնակչության եկամուտների նվազման պայմաններում:
Անցյալ տարվա մարտ ամսից գների զսպումը դարձել է ՍԹԱՐ առևտրային ցանցի առաջնակարգ խնդիրներից մեկը' ի պատասխան տնտեսական ճգնաժամին: 2009թ.-ի մարտ ամսին ամերիկյան դոլարի նկատմամբ դրամի արժեզրկման հետևանքով տեղի ունեցավ գնային պայթյուն, որին անմիջապես արձագանքեց ՍԹԱՐ ընկերության ղեկավարությունը' հայտարարելով մատակարարների հետ բանակցությունների նոր փուլի վերսկսման մասին, որն ուղղված էր գների աճի զսպմանը: «Մեր սպառողների վստահությունը մեզ համար վեր է ամենից, և մենք կարդարացնենք այն», - այն ժամանակ նշեց ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը:
Ողջ տարվա ընթացքում ցանցն ակտիվորեն իրականացրել է գնային իջեցումներով կանոնավոր (երկշաբաթյա) խթանավաճառքների նախագիծն ինչպես սեզոնային, այնպես էլ լայն սպառման ապրանքների համար: Սպառողներին հնարավորություն է ընձեռվել ձեռք բերել ապրանքներ 50 տոկոս զեղչով, մեծածախ գնով, ինչպես նաև' ինքնարժեքից ցածր: Իսկ 2009-ի օգոստոսին ՍԹԱՐ ցանցն իրականացրեց նոր ծրագիր' «Միշտ ցածր գին», որի էությունը կայանում էր առաջարկվող 120 ամենահայտնի ապրանքների գների հետևողական պահպանումը միջին շուկայական գնից ցածր: Ծրագրի մեկնարկից կես տարի անց ապրանքային միավորների քանակը հասել է 300-ի:
«Այս լայնամասշտաբ գնային իջեցումը հնարավոր դարձավ իրականացնել 2009-ի հուլիսին իրականացված ընկերության վերակազմակերպման և բոլոր բիզնես գործառույթների օպտիմիզացիայի շնորհիվ », - նշեց ցանցի գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը մարտի 3-ին կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ:

Star supermarkets chain
pressconf03.0310Торговая сеть СТАР, в соответствии с заявлением от 26.02.2010, 1 марта запустила проект крупномасштабного снижения цен, утвержденный Советом Директоров компании на прошлой неделе. Снижение цен распространяется на более чем 5000 наименований товаров, которые включают товары всех категорий продовольственных и непродовольственных товаров. Снижения цен было произведено в среднем пределах 5-20%, в зависимости от категории товара и степени его потребления. Компания рассматривает данное решение как очередной шаг навстречу обществу в условиях растущей инфляции и снижения доходов населения.
С марта прошлого года сдерживание роста цен является приоритетным направлением торговой сети СТАР в ответ на экономический кризис. На следующий день после событий 03 марта 2009 года, руководство сети заявило о проведении оперативных переговоров с поставщиками, нацеленных на сдерживание роста цен. «Доверие наших покупателей для нас превыше всего, и мы его оправдаем», - отметил тогда Исполнительный директор сети Ваган Керобян.
В течение всего года сеть активно реализовывала проект регулярных промоакций по снижению цен на актуальные и сезонные товары в течение каждых двух недель. Покупателям предоставлялась возможность приобретать товары со скидками до 50%, по оптовым ценам, а также по ценам ниже себестоиомсти. А в августе 2009 года сеть СТАР запустила новую промопрограмму «Всегда низкая цена», суть которой заключалась в последовательном поддержании цен на 120 самых популярных товаров на уровне ниже среднерыночного. В течение полугода с момента запуска данной программы, число товаров «Всегда низкая цена» было увеличено до 300.
«Крупномасштабное снижение цен стало возможной только благодаря реорганизации компании, запущенной в июле 2009г., следствием которой явилась оптимизация всех бизнес процессов», - отметил Исполнительный директор сети Ваган Керобян во время пресс-конференции, состоявшейся 3 марта.
27282930
01.09.2010
НОВЫЙ СТАР С «ИЗЮМИНКОЙ»
2-ого сентября по адресу Комитаса 49/9 состоится официальное открытие нового супермаркета СТАР, который станет 16-ым магазином Торговой сети СТАР и уже 3-им в административном районе Арабкир.
подробнее 10.08.2010
Стар cдерживает рост цен на хлеб
Торговая сеть СТАР cдерживает рост цен на хлеб и уверяет, что ситуация в ближайшее время стабилизируется.
«В сети СТАР цены на хлеб не выросли и не будут расти. СТАР придерживается своей стратегии: во имя интересов покупателей и не поддаваясь спекуляциям на рынке
подробнее 06.08.2010
В Старе «Школьная ярмарка»!
Торговая сеть СТАР в августе предложет своим покупателям все необходимое к началу школьного сезона. Особым СЮРПРИЗОМ для школьниц-модниц станет широкий ассортимент продукции клуба WINX, а для мальчиков - коллекция Диснея и Спайдермена и многое другое!